Kołnierz ortopedyczny na dolegliwości bólowe

Kołnierze ortopedyczne najczęściej kojarzą się z wypadkami i urazami. Mało kto jednak wie, że wykorzystuje się je nie tylko w leczeniu kontuzji. Niekiedy kołnierze stanowią element rehabilitacji, odciążając szyjny odcinek kręgosłupa i znacząco pomagając w niektórych dolegliwościach bólowych.

Stosując podstawową klasyfikację, kołnierz ortopedyczny może być miękki, sztywny i półsztywny. Sztywne kołnierze najczęściej wykorzystuje się w przypadku poważnych urazów i kontuzji, kiedy solidna stabilizacja szyi jest niezbędna, ale nie tylko wtedy. Stosuje się je na przykład przy leczeniu dyskopatii, a pacjent powinien go nosić nieprzerwanie przez dłuższy okres czasu. W przypadku zwykłych dolegliwości bólowych można sięgnąć po kołnierze miękkie i półsztywne.

Wbrew pozorom dolegliwości bólowe obejmujące odcinek szyjny kręgosłupa są dość częste. Wywołane mogą być na przykład nieprawidłową postawą u osób pracujących przy komputerze. Czasami wystarczy jeden gwałtowny ruch głową lub niewygodna pozycja podczas snu, by pojawił się długotrwały i uciążliwy ból. Skutecznym sposobem na jego leczenie, który może być zlecony po wizycie u lekarza, jest właśnie założenie kołnierza ortopedycznego, który odciąży kręgosłup.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz